top of page

Yelken Yaht Kulübü

Awaza – 2013

Seçkin misafirlerin özel beğenilerine hitap eden Awaza Yelken Yaht Kulübü, ışıltılı ve çok çekici bir premium yaşam alanına dönüştü.

Türkmenbası Awaza bölgesinde, Hazar Denizi kıyısındaki 360 dönüm arazide konumlanan “Yelken Yaht Kulübü” 44 adet villa, 13 adet apart olmak üzere toplam 396 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor. Tesis genelindeki fasiliteleri saymak gerekirse; yelken kulübü, Deniz Mercanı Restoran, Hazar Disco, Hazar Yıldızı Cafe, yelken binası, windsurf binası, motorlu su sporları binası, spor kampı, çocuk kulübü, çocuk yüzme havuzu ve oyun alanları, güneşlenme iskelesi, 525 m’lik bir mendirek, 2 adet iskele ve marina hizmetlerinin verildigi 5235 m2’lik çekek alanı ile kafe market, lüks, konfor ve deniz keyfini misafirleriyle bulusturuyor. Yelken Yaht Kulubu sahilinde yelken, windsurf, motorlu su sporları yapma imkanı saglayan tesis, ayrıca 2500m2’lik bir açık yüzme havuzuna sahip.

Tesis kapsamındaki 58 ögrenci kapasiteli spor kampında misafirlerimiz, sezon boyunca yelken ve windsurf egitimi alabiliyor. Tesisin yesillendirilen açık alanlarında, 2 adet toplam 9000 m2 suni gölet, 2 adet tenis, 2 adet basketbol, mini futbol sahası ve açık oturma alanları yer alırken gölet çevrelerinde yürüyüs parkurları ve tesis genelinde bisiklet yolları, zindelik için gereken tüm imkanları seferber ediyor.

Yelken kulübü binasında 150 kisi kapasiteli restoran, 100 kişi kapasiteli özel restoran, loby lounge, kapalı havuz ile hamam, sauna, buhar banyosu, masaj hizmetlerinin saglandıgı SPA, aletli spor salonu, cep sineması, oyun salonu yer alıyor.

Project Gallery

bottom of page