top of page

Onkoloji Hastanesi

Aşkabat – 2009

Aşkabat’ta dünya standartlarına uygun donanıma sahip, modern bir mimari anlayışıyla inşa edilen Onkoloji hastanesi, yılda 40 bin hastaya hizmet veriyor.

Başkent Aşkabat’ta Dünya Sağlık Örgütü’nün şartnamelerine uygun olarak inşa edilen Onkoloji Hastanesi, bodrum dahil olmak üzere 13 kattan oluşan ve modern mimariye sahip olan bir yapı. Hastane birimleri arasında hasta kabul bölümü, poliklinik bölümü, radyodiagnostik bölümleri, endoskopi ve biyopsi bölümü, kemoterapi ve izotop bölümü, sürekli terapi ve reanimasyon bölümü, ameliyathaneler, kan bankası, eczane, analiz ve prognoz bölümü, tıbbi kütüphane, 200 kişilik konferans salonu, kafeterya ve idari bölümler bulunuyor. Hastanenin açılışının ardından ilk ameliyat, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Doktor Gurbanguly Berdimuhamedow tarafından gerçekleştirildi.

Yapı özellikleri: Hastane, 56.000 m2’lik bir alan üzerinde 21.000 m2 kapalı alana sahip. Toplam 200 yatak kapasiteli hastane günde ortalama 150, yılda 40 bin hastaya hizmet verebilecek şekilde tasarlandı.

Project Gallery

bottom of page