top of page

Aşkabat Stadyumu

Aşkabat – 2011

Büyük bir şehrin yaşantısına dinamizm katan en önemli öğelerden biridir stadyum. Aşkabat Stadyumu ise yalnızca bir musabaka alanı değil, galeriler, bir otel, parklar restoranlar ve farklı spor olanakları sunan sofistike bir kompleks olarak şehre hizmet ediyor.

Aşkabat’ın güneybatı bölümünde kurulan 20.000 kişilik çok amaçlı stadyum projesi, sahip olduğu tesis ve olanaklarla büyük bir spor Kompleksi olarak konumlandırıldı.

Açık hava tesislerine ek olarak stadyum binası içerisinde kapalı tenis, voleybol, basketbol, badminton, bowling, boks, güreş salonları, yüzme havuzları, atletizm ve fitness alanları ve sporcu yaralanmalarına karşı bir ilkyardım Merkezi yer alıyor. Bünyesinde 2.000 kişilik bir Otelin yanı sıra 500’er kişilik 2 adet restoran, dükkânlar, internet cafe, galeriler ve çocuk parkları barındıran Aşkabat Stadyumu, ziyaretçilerin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek olanaklara sahip.

Yapı özellikleri: 380.000 m2 arazi üzerinde 2 adedi suni çim ve 3 adedi doğal çim olmak üzere 68x105 metre büyüklüğünde toplam 5 adet futbol sahasına sahip olan komplekste, ayrıca 2 adet atletizm pisti ve 4 adet açık tenis kortu bulunuyor.

Project Gallery

bottom of page